Místní koordinátor ESD

Datum: 25.06.2017
  | 
Kategorie: Personál pracoviště
Je pracovník odpovědný za všechny aspekty systému ochrany elektrostaticky citlivých součástek proti nebezpečným elektrostatickým polím na pracovišti. Měl by být odborníkem na ESD.

Koordinátor ESD musí projít odborným školením a mít dostatečné znalosti v oblasti antistatiky. Je písemně jmenován vedením společnosti s uvedenými povinnostmi a pravomocemi.

Zajišťuje nebo provádí školení pracovníků, kontroly a audity vybavení vyhrazeného prostoru, kontroly dodržování zásad práce s elektrostaticky citlivými součástkami a podstatnou měrou se podílí na stanovení koncepce a zavádění systému antistatické ochrany. Řeší problémy vznikající během provozu systému, reaguje na připomínky ostatních pracovníků. Měl by mít na starosti také agendu spojenou s provozem systému antistatické ochrany – vytvoření a revize firemních dokumentů (předpis, pracovní instrukce), záznamy o auditech, kontrolách a školeních. Pro prosazování potřeb systému antistatické ochrany by měl mít podporu vrcholového managementu ve zdrojích i pravomocech. Tato funkce může být podle velikosti a potřeb firmy buď kumulována s jinou např. technolog či manager jakosti, nebo naopak rozšířena na tým pracovníků.


Školení z oblasti antistatiky


e-Shopy a doplňující informace


soldering.cz

Ke stažení

fotografie

video
.

Exkluzivně v nabídce

ESD dílenské stoly a nábytek

ESD inspekce
.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace