Práce s ECS

Datum: 25.06.2017
|
Kategorie: Práce s ECS

Práce mimo vyhrazený prostor

Práce na elektrostaticky citlivých součástkách a dílech s ECS mimo vyhrazený prostor představuje velké riziko pro ECS tím, že pracovník provádějící servisní zásah, opravu či kontrolu nemá k dispozici vybavení, které je ve standardním vyhrazeném prostoru.
Datum: 25.06.2017
|
Kategorie: Práce s ECS

Manipulace, balení, skladování

Veškerá manipulace s ECS při příjmu, skladování, vychystávání a manipulaci musí probíhat ve vyhrazeném prostoru při dodržování výše uvedených zásad.
Datum: 25.06.2017
|
Kategorie: Práce s ECS

Oživování, měření a finální montáž DPS s ECS

Je třeba říci, že v této fázi již jsou ECS zapájeny na DPS a riziko jejich poškození se tím zmenšilo. Přesto i zde je potřebné používat ochranné pomůcky a dbát na dodržování zásad práce s ECS.
Datum: 25.06.2017
|
Kategorie: Práce s ECS

Požadavky pro osazování, pájení a opravy DPS s ECS

V této fázi je součástka nejcitlivější na poškození, protože při osazování, pájení či výměně je bez ochranného obalu a manipuluje se přímo s ní.
Datum: 25.06.2017
|
Kategorie: Práce s ECS

Obecné technologické zásady pro práci s ECS

Při manipulaci s ECS musí být deska pracovního stolu, pracovník, nástroje, ECS, měřicí přístroje, zařízení a podlaha na stejném potenciálu. To je zajištěno náramkem, uzemněním pracovních ploch, podlahy, přístrojů, židlí, použitím přiděleného pracovního oděvu, obuvi a schváleného nářadí tj. vybavením vyhrazeného prostoru a jeho správným používáním, údržbou a kontrolováním.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace