Prvky kontroly - čtvrtletní

Datum: 25.06.2017
  | 
Kategorie: Čtvrtletní
Čtvrtletní kontroly jsou zaměřeny na:
  • Měření elektrostatických polí a potenciálů vyskytujících se uvnitř vyhrazeného prostoru, které by neměly přesáhnout 10 kV/m a 100 V.
  • Kontrolu označení vyhrazeného prostoru a použitých obalů.
  • Elektrickou kontrolu ESD podlah, regálů, vozíků, sedadel, použitých oděvů, popřípadě ionizátorů.

Měření elektrostatických polí a potenciálů vyskytujících se uvnitř vyhrazeného prostoru je jedna nejúčinnějších metod, jak odhalit problém s výskytem elektrostatických nábojů a ověřit nápravná opatření.

Kontrola označení vyhrazeného prostoru a použitých ESD obalů je v podstatě vizuální kontrolou stavu ve vyhrazeném prostoru pro práci s elektrostaticky citlivými součástkami.

Elektrická kontrola použitých antistatických oděvů by měla prověřit zejména stávající stav používaných oděvů. Antistatický oděv nedělá „žlutý štítek“, ale vodivá vlákna, která mohou časem ztratit elektrickou kontinuitu (zejména praním). Parametry, jejich meze a měřicí metody jsou opět stanoveny normou EN 61340-5-1. Kontrolu výběrovým způsobem provádí a dokumentuje koordinátor ESD nebo jím pověřená osoba.

Norma doporučuje testovat funkci ionizátorů podle jejich důležitosti ve výrobním procesu. Méně kritická místa mohou vyžadovat pouze roční kontrolu funkce, naopak kritická i měsíční kontrolu.


 Nabídka služeb z oblasti antistatiky


 Nákup on-line na www.antistatika.cz


e-Shopy a doplňující informace


soldering.cz

Ke stažení

fotografie

video
.

Exkluzivně v nabídce

ESD dílenské stoly a nábytek

ESD inspekce
.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace