Základy antistatiky

Antistatika není pouze záležitostí elektrotechniky, ale principy a zákonitosti elektrostatického pole jsou využívány nebo naopak potlačovány v celé řadě oborů a činností.
Datum: 25.06.2017
|
Kategorie: Obecně

Nejčastější nedostatky a chyby v EPA prostorech

Vybudovat správně EPA prostor podle požadavků technické normy neznamená, že po pár měsících provozu bude tento EPA prostor stále normě vyhovovat. Aby se předcházelo chybám v uzemnění vybavení a operátorů, vzniku elektrostatického výboje (ESD), legislativním nejasnostem apod., slouží tzv. ESD audity.
Datum: 25.06.2017
|
Kategorie: Obecně

Rozdělení materiálů z hlediska elektrostatiky

V současnosti je nejvíce používáno rozdělení materiálů podle jejich povrchové rezistance přesto, že tato není vlastností čistě materiálovou, ale je do značné míry ovlivňována relativní vlhkostí vzduchu, drsností a stavem povrchu. Zkušební metody pro obaly C, F, D a izolační naleznete v normách IEC 61340-2-3 a ANSI/ESD STM11.13. Pro materiál k odstínění ESD jde o normu IEC 61340-4-8.
Datum: 25.06.2017
|
Kategorie: Obecně

Modely elektrostatického výboje

Byly definovány 3 modely, které mohou způsobit vady nebo zničení elektrostaticky citlivých součástek.
Datum: 25.06.2017
|
Kategorie: Obecně

Proč vzniká elektrostatický náboj

Na úvod je třeba říci, že antistatika není zdaleka pouze záležitostí elektrotechniky, ale principy a zákonitosti elektrostatického pole jsou využívány nebo naopak potlačovány v celé řadě oborů a činností.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace